Szanowni Państwo,
stara mądrość głosi „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, dlatego profilaktyka zaburzeń – także tych w sferze emocjonalnej i funkcjonowania społecznego – jest fundamentem opieki lekarskiej nad dziećmi.
Polecamy lekturę artykułu specjalnego „Czytelnik od kołyski” (Medycyna Praktyczna Pediatria 1/2019) i wprowadzenie do swojej codziennej praktyki prostej interwencji, która skutecznie stymuluje harmonijny rozwój dziecka. Zachęcamy Państwa do rutynowego zalecania rodzicom, aby codziennie czytali na głos książki swoim dzieciom i rozmawiali z nimi już od urodzenia.
Eksperci merytorycznie wspierający program, podzielili się swoją wiedzą w czasie wykładów. Poniżej zostały one udostępnione jako materiały szkoleniowe dla lekarzy.
Zobacz więcejZapraszamy na wyjątkową konferencję, która pozwoli na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie wpływu wczesnej interwencji czytelniczej na zdrowie i rozwój dzieci.
Najbliższe szkolenie odbędzie się w piątek 11 kwietnia 2025 r. w Warszawie
zgłoś swój udział
Film zrealizowano opublikowano dzięki wsparciu Wydawnictwa Wolters Kluwer i ZAIKS.
Jeśli chcesz prowadzić akcję "Książka na receptę. Recepta na sukces" obejrzyj, w jaki sposób można prowadzić rozmowę z rodzicem małego dziecka podczas wizyty.
Film zrealizowany na podstawie materiałów Reach Out and Read.
W ramach współpracy Fundacji Powszechnego Czytania z Polpharmą „Książka na receptę” będzie prezentowana na 3 konferencjach medycznych organizowanych przez lidera polskiego rynku farmaceutycznego w 2024 roku oraz online, na portalu dla lekarzy i lekarek. Dzięki temu wiedza na temat aktywnego czytania i korzyści z niego płynących dotrze do setek lekarzy w Polsce.